whatsapp
Telefon İle Sipariş

Kadınların En Sevdiği Çiçekler

Kadınlar kendilerine hediye alınmasını sever ve özellikle hediye olarak çiçek alınacaksa, kadınların en çok sevdiği çiçekler arasından seçim yapılmalıdır. Ayrıca kadınlara çiçek almak için özel günlerin de beklenmesine gerek yoktur. Herhangi bir gün de bir demet kırmızı gülle kadının karşısına çıkılması önerilir. Ancak genel olarak zarif bayanların orkide sevdiği de bilinmelidir. Orkide özel bir çiçektir ve özellikle saksıdaki orkidenin bakımı yıllarca yapılabilir. Orkideler farklı renklerdedir ve kadınlara hediye edilecekse beyaz olan tercih edilmelidir. Sevgiliye verilecek hediyeler de özenli seçilmelidir. Eğer kadın doğallığı seviyorsa papatya tercih edilmelidir. Renkli buket aranjmanlarının da kadınlar için ayrı bir yeri vardır. Kadınlara çiçek hediye edilirken mutlaka bir anlamlı gün olması beklenmemelidir.

Kadınlara Alınacak Çiçekler

Kadınlar için çiçeklerin anlamı birbirinden farklıdır ve hemen her çiçeğin de anlattığı bir duygu vardır. Kırmızı gül, kadınların en çok sevdiği çiçekler arasında her zaman birinci sıradadır.  Kırmızı, aşk, tutku ve arzuyu ifade eder. Ayrıca sevginin ifade edilmesidir. Beyaz gülün anlamı saflık, temizlik ve masumiyettir. Sevginin en yalın ve en saf hali gösterilmek isteniyorsa beyaz gül tercih edilmelidir. Pembe gül. İlişkinin ilk evrelerinde hediye edilebilir. Kırmızı ve beyazın karışımından oluşan pembe gül, kırmızıdaki aşkı, beyazdaki masumiyeti gösterir.  Sarı gül kesinlikle alınmamalıdır. Anlamı hem ayrılık, hem de arkadaş olmayı, arkadaş kalmayı simgeler. Bu nedenle sevgili hariç tüm bayan arkadaşlara alınabilir. Orkide, kadınlığı temsil eder. Lale, renklerine göre farklı anlam taşır. Kırmızı lale “seni seviyorum” demektir. beyaz lale ise saflıktır.

Kadınlar Hangi Çiçekleri Sever?

Kadınlar genelde; gül, karanfil, nilüfer, lale gibi çiçekleri sever. Ayrıca kadınların çiçeklere olan düşkünlüğü erkeklere oranla daha fazladır. Çiçekler sevginin önemini de gösteren bir olgudur. Kadınların en çok sevdiği çiçekler hediye edildiğinde karşısındaki insanın kendisine çok fazla değer verdiğini hisseder. Bu nedenle her fırsatta kadına çiçek alınmalı, ayrıca kadınların bir çiçek kadar narin olduğu unutulmamalıdır. Kadınların kelimenin tam anlamıyla çiçek tutkunu olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle kadınlara sık sık çiçek alınması tavsiye edilir.