whatsapp
Telefon İle Sipariş

Teslimat ve İade

Teslimat Süreleri :

 

Gönderim yapacağınız şehre kargo ile gönderilen hediye ürünleri 1-3 iş günü içerisinde kargoya verilir. Kargoya verilen ürünlerin teslimat süreleri tatil günlerine ve şehre göre değişiklik gösterebilir.

 

1.Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi asmamak kosulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre tüketiciye yazılı olarak bildirilmek koşuluyla en fazla 10 gün uzatılabilir.

 

2.Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan baska bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

 

3.SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak teslim edilmesinden sorumludur. Haklı bir sebebe dayanmak şartıyla SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan, ALICI'ya eşit kalite ve fiyatta mal veya hizmet tedarik edebilir.

 

4.Sözleşme konusu ürünün teslimatı için is bu sözleşmenin elektronik ortamda teyit edilmesi ve sözleşme konusu siparişin bedelinin ödenmesi şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

5. SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeniyle sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile degiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın işbu maddede belirtilen haller sebebiyle siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine iade edilir.

 

6.ALICI'nın iş bu sözleşmedeki ödeme yükümünün herhangi bir şekilde gerçekleşmemesi halinde SATICI, tahsil edilemediği ürün bedelini, ürünün teslim günündeki fiyatı üzerinden ve sözleşmede öngörülen faiz oranları üzerinden işletilecek faizi ile birlikte tahsili amacıyla yasal yollara başvurma hakkına sahiptir.

 

7.SATICI tarafından sunulan hizmet perakende satış kapsamında tüketiciye yöneliktir; SATICI, ALICI’nın yeniden satış amacı bulunduğundan şüphe etmesi halinde işbu Sözleşme kurulmuş olsa dahi siparişi iptal etme ve ürünleri teslim etmeme hakkını saklı tutar.

 

8. ALICI tarafından ürün siparişine ek olarak video, ses kaydı, resim gönderme seçeneğinin tercih edilmesi halinde, SATICI’nın ALICI tarafından gönderilmek istenen video, ses kaydı, resim ve her türlü görüntüye ilişkin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır. ALICI tarafından gönderilmek istenen video, görüntü, resim, ses kaydının 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu ve sair mevzuat kapsamında suç, hakaret, kişilik hakkının ihlali, müstehcenlik, tehdit ve benzeri her türlü olumsuz içerik ihtiva ettiği şüphesi halinde SATICI’nın işbu video, görüntü, resim, ses kaydını göndermeme, iptal etme hakkı saklıdır. ALICI, her hal ve şart altında, göndermek istediği video, görüntü, ses kaydı gibi her türlü içerikten bizzat sorumlu olduğunu, SATICI’nın hiçbir sorumluluğu bulunmadığını, SATICI’nın herhangi bir hukuki veya cezai yaptırımla karşı karşıya kalması halinde derhal kendisine rücu edebileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.